MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

modne kolory ścian w kuchni
Wnętrza

Jak wybrać modne kolory ścian do kuchni?

Kuchnie, w których dominował kolor beżowy lub biały, już dawno odeszły do lamusa. Modne kolory ścian w kuchni są bardzo różnorodne i interesujące. Znajdą dla siebie coś ciekawego i zwolennicy spokojnych kolorów i miłośnicy odważnych aranżacji. Na jakich kolorach skupić się w tym sezonie?

Energia w kuchni

Modne kolory ścian w kuchni są w tym sezonie niezwykle energetyczne. Musztardowa żółć, orzeźwiająca limonka czy leśna zieleń to barwy, które podkreślą indywidualny charakter pomieszczenia.

Wybierając tak charakterystyczny kolor warto pamiętać, że trzeba postępować ostrożnie. W niewielkich pomieszczeniach atmosfera może stać się przytłaczająca, gdy wszystkie ściany pomalujemy tak mocnymi barwami.

Chcąc rozjaśnić kuchnię warto modne kolory ścian w kuchni połączyć z barwami bardziej neutralnymi. Biel, beż czy wanilia rozjaśnią otoczenie.

W dużych pomieszczeniach można pozwolić sobie na więcej swobody. Intensywne niebieskie ściany będą wyglądały zjawiskowo w połączeniu z musztardowymi meblami. Ściany w butelkowej zieleni podkreślą miedziane dodatki.

Poznaj pomysły aranżacyjne na oddzielenie kuchni od salonu

Modne kolory ścian w kuchni to też barwy ziemi

Spokojne, stonowane barwy ziemi już od lat mają wielu zwolenników. Te modne kolory ścian w kuchni sprawiają, że pomieszczenie staje się eleganckie i kojące. Modne kremy, beże czy delikatne zielenie pozwalają stworzyć bardzo nastrojowe kuchnie.

Stonowane kolory podkreśli szarość, która jest niezwykle modnym kolorem stosowanym w naszych mieszkaniach od lat. Szare szafki, podłoga czy jedna ze ścian sprawią, że kuchnia będzie bardzo elegancka i ponadczasowa. Jest to połączenie, które spodoba się wszystkim tym osobom, które nie lubią wnętrz krzykliwych i mocnych barw. Harmonijny wygląd wnętrza jest tu bardzo ważny.

Śliwka na ścianie?

Modne kolory ścian w kuchni to również rozwiązania bardzo odważne. Ciemna, nasycona śliwka to kolor, który nie może pozostać niezauważony.

Wybierając tak charakterystyczną barwę należy zwrócić uwagę, by kuchnia nie zmniejszyła się optycznie. Jest to kolor, który będzie wyglądał świetnie w kuchniach, które otwarte są na salon. Warto również śliwkę wykorzystać na ścianach pokoju dziennego. Będzie to eleganckie połączenie obu przestrzeni, które pozwoli na stworzenie spójnego i harmonijnego wnętrza.

Modne kolory ścian w kuchni? Eleganckie i delikatne pastele

Dla osób, które nie lubią wyrazistych kolorów również znajdą się interesujące propozycje. Pastelowe kolory są delikatne i subtelne.

Pudrowy róż można połączyć z delikatną szarością czy zimną bielą. Wnętrze będzie wydawało się przestrzenne i jasne. Bardzo interesującym zestawieniem jest pastelowy róż wraz z delikatną żółcią. Kuchnia będzie niezwykle ciekawa i energetyczna. Dla tych osób, które marzą o większej ilości barw świetnym dodatkiem będzie miętowa zieleń. Taka kuchnia, mimo iż bardzo barwna, będzie elegancka i gustowna.

Warto pamiętać, że modne kolory ścian w kuchni można również wykorzystać na meblach. Dzięki temu powstanie pomieszczenie, które będzie spójne i interesujące.

Rok 2021 jest dosyć zaskakujący dla osób, które uważnie śledzą trendy w aranżacji wnętrz. Wiodącym kolorem została nie jedna barwa, jak było do tej pory, ale dwa kolory. Ostatni rok, który spędziliśmy w swoich domach doprowadził do tego, że z jeszcze większą uwaga podchodzimy do planowania naszych mieszkań.

Jednym z kolorów jest szarość, która reprezentuje niezachwiane fundamenty, których tak nam ostatnio brakuje. Drugim z kolorów wiodących został żółty, czyli barwa, która kojarzona jest z optymizmem, ciepłem, kreatywnością. Jest to duet, który świetnie pokazuje nasze nastroje w ostatnim czasie. Jest to również połączenie, które do naszych mieszkań wniesie klasyczne piękno i optymizm.

Zobacz pomysły na dekoracyjne ściany w kuchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.