MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

oddzielenie kuchni od salonu
Wnętrza

Pomysły aranżacyjne na oddzielenie kuchni od salonu

Od wielu lat otwarta kuchnia jest bardzo pożądanym pomysłem.Takie rozwiązanie ma wiele znaczących plusów. Szczególnie w niewielkim mieszkaniu, taka aranżacja sprawia, że staje się ono bardziej przestrzenne. Warto jednak wydzielić przestrzeń pomiędzy salonem, a kuchnią. Jak to zrobić? Jakie pomysły są na topie?

Oddzielenie kuchni od salonu

Otwarta kuchnia w połączeniu z salonem jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Szczególnie wśród osób, które dużo gotują oraz często spotykają się z rodziną i biesiadują przy stole. Jednak warto oddzielić te dwa pomieszczenia, aby wydzielić strefę do przygotowywania posiłków i relaksu. Aby wyglądało to dobrze, należy przede wszystkim zrobić to ze smakiem. Oddzielenie kuchni od salonu powinno być stylowe i gustowne. Stawiając grubą ścianę sprawi się, że przestrzeń drastycznie się pomniejszy. Ale na szczęście jest dużo fajnych rozwiązań, które świetnie się sprawdzą w każdej aranżacji.

Sprawdź pomysły na dekoracyjne ściany w kuchni

Oddzielenie kuchni od salonu przy pomocy stołu lub barku

Bardzo często stosowanym rozwiązaniem podziału obu pomieszczeń jest postawienie stołu. Dzięki niemu całość jest spójna, gdyż stół bardzo dobrze wygląda zarówno w jednym, jak i drugim pomieszczeniu, a dodatkowo jest także funkcjonalnym pomysłem.

Znakomicie sprawdza się również barek. Szczególnie często stawia się kontuar barowy w mieszkaniach, w których domownicy często spotykają się ze znajomymi i rodziną. Zaletą takiego rozwiązania jest zyskanie dodatkowego blatu do pracy, ale także miejsca do spożywania posiłków. Oczywiście można taki barek bardzo ciekawie zaaranżować, aby wyglądał on designersko. Przy barku można postawić wygodne hokery oraz nad nim powiesić nowoczesne oświetlenie.

Designerskie przesłony i delikatne ścianki między kuchnią, a salonem

Oddzielenie kuchni od salonu przy pomocy różnego rodzaju przesłon wygląda pięknie, a dodatkowo przysłania nieco przestrzeń kuchenną. Dzięki takiej przesłonie można również stworzyć bardzo ciekawą aranżację, gdyż wybór nowoczesnych przesłon jest bardzo duży. Można wybrać przesłonę z wzorem, który powtarza się w salonie, bądź wybrać zupełnie coś odmiennego, co całkowicie zmieni wnętrze. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór przesłony ruchomej, dzięki której będzie można zasłaniać kuchnię w kilka chwil.

Jak nie przesłona to ścianka. Ale ścianka nic lub delikatna ażurowa. Ścianka nic, czyli ścianka, która składa się ze szklanych modułów oprawionych w metalowe ramy. Bardzo lekkie i niezwykle stylowe rozwiązanie, które świetnie się sprawdza w nowoczesnych i industrialnych aranżacjach. W klasycznych mieszkaniach można postawić delikatną ściankę ażurową, która może być drewniana lub metalowa. Może ona służyć dodatkowo jako kwietnik, dzięki czemu doda wnętrzu ciepła i przytulności.

Jak jeszcze oddzielić kuchnię od salonu?

Oddzielenie kuchni od salonu może przybierać różne formy. Pomysłów i rozwiązań jest bardzo dużo. Wystarczy uruchomić nieco wyobraźnię lub poprosić o pomoc projektanta wnętrz, który zaprezentuje wiele funkcjonalnych i praktycznych pomysłów.

Oprócz wyżej wymienionych pomysłów, można jeszcze rozdzielić tę przestrzeń za pomocą wyspy lub półwyspu. Jest to poniekąd pomysł podobny do stołu, jednak nieco bardziej nowoczesny. Wyspa w części kuchennej jest dodatkowym blatem, który zawsze się przyda, nawet w dużej kuchni. Od strony salonu może zastąpić stół. Czyli wystarczy dostawić do wyspy krzesła i zyskujemy kąt jadalny. Jeśli kuchnia jest mała, to warto pod wyspą zrobić dodatkowe szuflady i półki, dzięki czemu zwiększy się powierzchnia do przechowywania.

Zobacz, co położyć na stare płytki w podłodze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.