MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

narożnik rozkładany z funkcją spania
Dom

Jakie narożnik rozkładany z funkcją spania warto wybrać?

Zdecydowanie się na odpowiednie wersje mebli ma bezpośrednie przełożenie na sposób przygotowania przestrzeni użytkowej konkretnego pokoju. Gdy wybierze się spełniające oczekiwania narożniki rozkładane, można uzyskać znacznie większą funkcjonalność przygotowywanej przestrzeni użytkowej. Taki mebel spełnia funkcję zarówno mebla wypoczynkowego, jak i też wygodnego łóżka.

 1. Jak wybrać narożniki rozkładane pod kątem usytuowania? 
 2. Pozwala to lepiej dopasować narożniki uniwersalne do:
 3. Jakie konstrukcje narożników rozkładanych można wybierać?
 4. Jak dopasować narożnik tapicerowany do stylu wnętrza?
 5. Jaką kolorystykę narożników do salonu wybierać?

Jak wybrać narożniki rozkładane pod kątem usytuowania? 

Wybierając narożnik rozkładany, trzeba brać pod uwagę między innymi usytuowanie takiego mebla w przestrzeni salonu. Decydować można się na narożniki rozkładane w wersji L lub U. Różnica pomiędzy dwoma wersjami mebli wynika z ilości szezlongów. Wersja L to jeden szezlong, a narożniki z funkcją spania w wersji U mają dwa szezlongi. Wybór zależy między innymi od wielkości pomieszczenia, w którym meble mają być używane. Gdy salon ma mniejszą powierzchnię, wówczas można postawić na mały narożnik rozkładany w wersji L. Natomiast w bardziej obszarowych pomieszczeniach można zdecydować się na narożniki w wersji U. Dodatkowo przy zakupie narożnika można wybrać różne usytuowanie szezlongów.

Pozwala to lepiej dopasować narożniki uniwersalne do:

 • kształtu salonu,
 • usytuowania okien,
 • wymiarów pokoju.

Dodatkowo wybierając wersję narożnika, trzeba brać pod uwagę, że wpływa ona na powierzchnię spania. Gdy wybiera się wielkość narożnika, trzeba również brać pod uwagę, że także wpływa ona na powierzchnię spania. Jeśli chce się korzystać z dużej powierzchni do spania, trzeba postawić na takie sofy na zamówienie, które mają dużo większe rozmiary. 

Jakie konstrukcje narożników rozkładanych można wybierać?

Na sposób wykorzystywania narożników w salonie wpływa również konstrukcja oraz wymiary mebla. Do najważniejszych wymiarów narożników zaliczają się długość i szerokość mebla. Właśnie te wymiary wpływają na powierzchnię spania, którą dysponuje narożnik tapicerowany. Jednak wymiary, w narożnikach z funkcją spania, wpływają również na to, jak będzie można wybrany meble wkomponować w pokój dzienny. Decydując się na wykorzystanie takiego mebla w salonie, warto poświęcić odpowiednią ilość czasu na wyszukanie modelu, które jest maksymalnie dopasowany do wnętrza. W ten sposób narożniki tapicerowane będą wygodny w użytkowaniu oraz estetyczne.

Jak dopasować narożnik tapicerowany do stylu wnętrza?

Meble powinny być odpowiednio dopasowane również pod kątem estetycznym do konkretnego stylu wnętrza. 

Z tego powodu wybierając narożnik ważne, jest branie pod uwagę między innymi:

 • konstrukcję,
 • kolorystykę,
 • zastosowane do wykonania materiały.

Gdy kupuje się meble tapicerowane, można postawić na różne tkaniny tapicerskie. Innym rozwiązaniem jest postawienie na obicia. Gdy chce się zapewnić w salonie narożnik o większej wytrzymałości, lepiej postawić na meble z tkaninami tapicerowanymi. Takie meble są również znacznie bardziej przyjemne w dotyku. Natomiast obicia są przede wszystkim dużo wygodniejsze w czyszczeniu. Zapewnić mogą, także bardziej elegancki sposób prezentowania się.

Jaką kolorystykę narożników do salonu wybierać?

Na rynku narożników z funkcją spania można zdecydować się na bardzo różne kolory materiałów wykorzystanych w meblach. Gdy wybiera się nowoczesne narożniki, można postawić na odcienie szarości, czerń czy biel w ramach geometrycznych kształtów wzornictwa zastosowanego w meblach. Gdy chce się wykorzystać mebel w małym pomieszczeniu, można postawić na jaśniejsze kolory, które optycznie powiększą powierzchnię. Zdecydować się, także na kanapy na wymiar. Takie meble mogą być wykonane w sposób maksymalnie dopasowany do konkretnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *