MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom

Najlepsze pomysły na ozdoby okienne – praktycznie i stylowo

Odpowiednie zaaranżowanie okna wymaga połączenia stylowego rozwiązania z praktycznymi aspektami. Potrzebujemy w końcu czegoś, co ochroni nas przed słońcem, da nam prywatność, ale także będzie się dobrze prezentować. Ozdabianie okna to nie tylko coś, co je zasłoni. Parapet, przedmioty znajdujące się na parapecie, a nawet samo obramowanie okna oraz klamki – wszystko składa się na całość aranżacji. Dlatego warto dobrze przemyśleć to, jak zaprojektujemy te przestrzeń. Okna są kluczowym elementem w każdym pomieszczeniu. Poświęć więc chwilę czas na zapoznanie się z naszym artykułem!

Co jest najważniejsze w aranżacji okien? 

Głównym aspektem każdej aranżacji jest coś, co zasłoni szyby. Jest to ochrona przed słońcem. Jest to także element, który daje nam prywatność, zarówno w dzień, jak i w nocy. Istnieje wiele produktów, które można użyć w tym przypadku. Zasłony, firanki, rolety, żaluzje… Można wybrać coś, co idealnie wpisze się w styl wnętrza. Oprócz tego warto pomyśleć o tym, jak zaaranżujemy parapet. Świetnie sprawdzą się tu kwiaty, ramki na zdjęcia, czy też świece. Wszystko jednak zależy od tego, jak szeroki mamy parapet oraz jaki rodzaj zasłonięcia okna wybierzemy. Najlepiej zaplanować całość na samym początku, aby stworzyć spójny projekt. Osiągniemy wtedy najlepszy efekt. 

Co najlepiej posłuży do zasłaniania okna? 

Jeśli chcemy połączyć praktyczną stronę ze stylową, warto postawić na rolety na wymiar. Są one najlepsza ochroną przed światłem. Dbają o odpowiednią ilość cienia w pokoju, a także o temperaturę. Zatrzymują zbyt dużą ilość promieni słonecznych. Dodatkowo wykonanie ich na wymiar pozwala na dobranie idealnego produktu do naszych okien. Jeżeli chodzi o aspekt stylowy, to rolety występują w wielu kolorach, materiałach i formach. Są rolety rzymskie, gładkie, zaciemniające, dachowe itp. Ostatnio bardzo popularne stały się rolety dzień i noc. Świetnie sprawdzają się wtedy, gdy brakuje nam prywatności, zarówno w dzień, jak i w nocy. Pozwalają one na dopływ światła do pomieszczenia, jednak od zewnątrz nikt nie widzi tego, co znajduje się w domu czy mieszkaniu. W każdej chwili można je całkowicie zwinąć bez problemu. To naprawdę świetne rozwiązanie!

 Okna to klucz to pięknego wnętrza! 

Jeszcze przed wybieraniem odpowiednich ozdób i zasłon musimy zdecydować się na sam typ okien. Już sam ich wygląd wiele zmienia w całym wnętrzu. Warto też zadbać o stylowe parapety oraz o ich odpowiednie wymiary. Dlatego jeszcze przed aranżowaniem zaplanuj, jak chcesz aby wyglądała ta przestrzeń. Jeśli nie masz możliwości zmiany okien i parapetu, postaraj się wydobyć z nich jak najlepszy efekt. Z pewnością Ci się to uda! Wystarczy wybrać tylko stylowe rolety, dodatki i gotowe! Zmiana zasłon i stylizacji okna może całkowicie zmienić odbiór całego wnętrza. Jeśli więc chcesz zmienić coś w swoim domu lub mieszkaniu – zacznij od tego! Najlepiej z roletami na wymiar. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *