MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom

Jak wybrać dobre profile okienne PVC ?

Wybór okien PCV uzależniony jest od wielu czynników, począwszy od projektu domu poprzez nasze możliwości finansowe i indywidualne upodobania, a skończywszy na łatwości pielęgnacji. Na szczęście oferta producentów jest dość szeroka i można wybrać okna, które spełnią oczekiwania.

Wybierając okna PCV do domu warto kierować się nie tylko ceną oraz różnego rodzaju promocjami, gdyż to może okazać się drogą, która doprowadzi do zakupu okien tanich, ale takich, które w perspektywie czasu nie spełnią naszych oczekiwań i które nie zapewnią energooszczędności oraz dobrej akustyki.

Dobre okna PCV:

– będą wykonane z solidnych profili okiennych,
– będą posiadać odpowiednie pakiety szybowe,
– będą proste w montażu i użytkowaniu,
– zapewnią izolację cieplną, dobrą akustykę wnętrza,
– będą odporne na wyginanie, wypaczanie się,
– nie będą wymagać konserwacji,
– ochronią wnętrze domu przed niekorzystnymi warunkami.

Dobre profile okienne – podstawa nowoczesnych okien

Okna PCV zdecydowanie cieszą się wśród klientów największą popularnością, głównie ze względu na możliwość stosowania w różnych aranżacjach, szeroką gamę kolorystyczną, łatwość pielęgnacji i przede wszystkim trwałość. Dla okien PCV kluczowe są profile. Powinny one być wykonane w ten sposób, aby zapewni sztywność okna, odporność na silne podmuchy wiatru, izolację przed zimnem, przenikaniem wody. Jednocześnie nie zawsze grubość profili jest równa dobrym właściwościom okna.

Warto zwrócić uwagę na profile wykorzystujące technologię ThermoFibra. Takie okna można kupić w firmie https://elegant.deceuninck.com/pl/. Seria Elegant wykorzystuje tę technologię, która polega na zastąpieniu stali, jaki materiału usztywniającego profile okienne, a wykorzystaniu włókna szklanego. Materiał ten jest lżejszy, bardziej elastyczny, wyjątkowo sztywny, stabilny, wpływa bardzo dobrze na izolację okna, nie powoduje powstawania mostków termicznych.

Technologia ta sprawia, że profile okienne są lżejsze i cieńsze, a posiadają o wiele lepsze parametry izolacyjne oraz akustyczne (dzięki możliwości umieszczenia pakietów szybowych o różnej grubości). To przekłada się na akustykę okien oraz ich funkcjonalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *