MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

oświetlenie led w domu
Dom

Nowoczesne oświetlenie LED sprzyjające efektywnej pracy i nauce

Wybór odpowiedniej lampki na biurko powinien uwzględniać kilka istotnych elementów. Wśród nich wymienić należy nie tylko atrakcyjny wygląd lampki, ale również odpowiednią do pracy i nauki intensywność strumienia światła czy temperaturę jego barwy. W tym wypadku z powodzeniem można stosować nowoczesne oświetlenie LED.

Lampka na biurko LED – rola


Lampka stojąca na biurku powinna zapewniać dostatecznie dużo światła dla komfortowej pracy czy czytania książek. Zazwyczaj jest ona również wykorzystywana jako dodatkowe dyskretne oświetlenie, poza tradycyjną lampą sufitową na przykład podczas oglądania telewizji i odpoczynku. Jest ona wówczas zapalna podczas wieczorów oraz jesiennych i zimowych godzin popołudniowych. W pokoju dziecięcym taka niewielka lampka spełnia liczne zadania. Nie tylko ułatwia odrabianie lekcji, ale również zapewnia dostateczną ilość światła podczas zabaw, gier czy przygotowywania się do snu.

Cechy dobrej lampki na biurko

Aby lampka na biurko LED dobrze spełniała swoją funkcję powinna mieć określoną budowę oraz dostarczać bardzo komorowe dla pracy oczu światło. W pierwszym przypadku bardzo dobrze sprawdzają się lampki posiadające giętkie i regulowane ramię, dzięki któremu można skierować oświetlenie w pożądaną stronę. W drugim natomiast, ważne jest to, aby lampka na biurko LED miała szeroki kąt padania światła o dostatecznej intensywności oraz przyjemnej barwie. W tym wypadku bardzo często jako źródło światła stosowana jest żarówka LED GU5 3. Warto wiedzieć, że neutralna lub zimna barwa pomaga skupić uwagę i ułatwia naukę, natomiast barwa ciepła sprzyja rozluźnieniu i odpoczynkowi. W przypadku strumienia światła mierzonego w lumenach należy pamiętać o tym, że im wyższa jest jego wartość, tym emitowane światło jest mocniejsze. Powinno się zatem wybierać lampki w zakresie od 200 do 500 lumenów, ponieważ dużo silniejsze światło będzie zbyt ostre. Ponadto, nowoczesne oświetlenie LED cechuje się ograniczeniem migotania światła, które choć nie jest wychwytywane przez oko ludzkie, może powodować jego zmęczenie oraz bóle głowy. Aby spełnić wszystkie wymienione powyżej wymagania, żarówka LED GU5 3 powinna pochodzić od renomowanego producenta. Tylko takie produkty cechują się dobrymi właściwościami emitowanego świtała oraz długą żywotnością.

Oświetlenie LED – dodatkowe funkcje

Nowoczesne oświetlenie LED na biurko może posiadać dodatkowe funkcje, takie jak na przykład regulacja jasności oraz temperatury barwowej, wyświetlacz z datą i godziną oraz budzikiem. Nowoczesnym i bardzo użytecznym rozwiązaniem jest również wbudowane w obudowę lampki na biurko LED gniazdo USB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *