MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom

Plexi — domowe zastosowania płyt plexi

Urządzenie i aranżacja naszego domu i ogrodu wymaga nie lada kreatywności i pomysłowości. Każdy z nas ma inny gust i poczucie piękna, jednak zwykle patrzymy na to, co akurat jest w modzie. W końcu moda bierze się właśnie z podążania innych za trendem! Jednak wiele z nas oprócz mody ceni sobie odpowiednią cenę w stosunku do jakości. Dlatego warto poznać materiały, które dadzą nam modny i solidny efekt, ale nie za wygórowaną cenę! Jednym z takich produktów jest plexi, czyli szkło akrylowe!

Z czego zrobione są płyty plexi?

Plexi lub inaczej pleksi jest wykonane z tworzywa sztucznego, które nazywa się „polimetakrylanem metylu”. Potocznie na ten związek mówi się po prostu „akryl”. Dlatego też pleksi to inaczej szkło akrylowe. W tej nazwie zawarto dwie najważniejsze cechy płyt plexi. Określenie „akrylowe” odnosi się oczywiście do tworzywa, z których są wykonane. Z kolei „szkło” mówi nam o tym, że pleksi może z powodzeniem zastąpić nam właśnie ten produkt! I to w wartej uwagi formie.

Akrylowe płyty plexi – lepsze niż szkło?

Ciężko ocenić, czy któryś z tych produktów jest lepszy. Chodzi tu przede wszystkim o formę wykorzystania każdego z nich i różne cechy. Dla każdego z nas liczy się coś innego. W różnych momentach może okazać się, że raz lepsze okaże się tradycyjne szkło, a raz szkło akrylowe.

Jednak płyta plexi z powodzeniem zastąpi zwykłe szkło tam, gdzie chcemy uniknąć ewentualnego potłuczenia i zniszczeń! A takich miejsc z pewnością mamy wiele.

Pleksa – gdzie się ją stosuje?

Istnieje wiele miejsc, gdzie pleksa przyda nam się, choć sami się tego nie spodziewamy. Jak się zaraz okaże, ten materiał znajduje się w prawie każdy pomieszczeniu, jeśli posiadamy potencjalny produkt!

Przede wszystkim plexi to bezpieczna i wytrzymała alternatywa dla szklanych okienek w szafach, szafkach i innych meblach. Jest tak samo ładna i użytkowa jak tradycyjne szkło, jednak zdecydowanie wytrzymalsza. Dlatego też często stosuje się ją także w drzwiach, aby uniknąć ewentualnych potłuczeń na przykład podczas przeciągi i trzaśnięcia skrzydła. Pleksa jest na takie możliwości odporna. 

Jej wytrzymałość docenimy także używając jej jako osłona tarasu lub balkonu. Zapewni nam bezpieczeństwo oraz długie lata użytkowania. Oczywiście płyty plexi wykorzystuje się także przy mniejszych produktach, jak na przykład szybki w ramkach na zdjęcia. Nie zniekształcają obrazu ani też nie zarysowują się tak łatwo.

Plexi na wymiar – gdzie znaleźć?

Pleksi na wymiar łatwo zamówimy przez Internet. To najłatwiejsza forma składania zamówień bez wychodzenia z domu. Produkt zwykle dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: przezroczysta oraz mleczna. Jeśli zależy nam na plexi na wymiar, warto sprawdzić jej dostępność w wybranym sklepie. Taki materiał na pewno zamówimy przez stronę www.szklonawymiar.pl, gdzie mamy do wyboru szeroki asortyment i dowolne wymiary. To zdecydowanie ułatwi nam tworzenie własnych produktów z użyciem płyt plexi. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *