MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom

Polecane projekty domów na pochyłą działkę? Jaki budować dom na skarpie?

Posiadasz działkę ze skarpą, na której chcesz wybudować swój wymarzony dom? Sprawdź ofertę pracowni architektonicznej Domowe Klimaty, w której znajdziesz gotowe projekty domów na pochyłą działkę.

Dom na pochyłym terenie 

Działka ze skarpą, na której decydujemy się postawić nasz dom, stwarza niepowtarzalne możliwości zagospodarowania terenu i wykorzystania ciekawych rozwiązań architektonicznych. Podstawową możliwością, która się pojawia, jest wybudowanie podpiwniczenia, które znajdować się będzie u dołu skarpy. Dawniej prawie każdy projekt domu posiadał piwnicę. Aktualnie, aby dodać ją do inwestycji, trzeba przeznaczyć na to sporo dodatkowych środków.

Działka ze skarpą pozwala nam na to rozwiązanie bez dodatkowych kosztów. W obrębie piwnicy może znaleźć się kotłownia, pralnia lub garaż nawet na dwa auta. Możliwe jest również stworzenie pokoi rekreacyjnych. Mogą tam znajdować się: siłownia, pokój gier lub dodatkowy pokój gościnny. Spadek terenu można również wykorzystać do wybudowania tarasu. Więcej o wyborze działki pod dom znajdziecie w artykule:  „Jak wybrać odpowiednią działkę pod projekt nowoczesnego domu?”

dom na stoku

Projekt domu na skarpie 

Skarpa, na której chcemy umieścić dom, może wahać się od kilkudziesięciu centymetrów do kilku metrów. Daje to wiele możliwości na ciekawe zaprojektowanie i rozmieszczenie domu. Ważne jest wówczas rozmieszczenie pokoi oraz balkonów, aby jak najlepiej wykorzystać walory, które daje nam spadek terenu. Odpowiednie rozmieszczenie roślinności, ścieżek i schodów wokół bryły domu może stworzyć niepowtarzalne walory wizualne. Dodatki otaczające dom mogą stworzyć niepowtarzalny magiczny krajobraz. 

dom w górach

Oferta domów na pochyłą działkę 

Na stronie DomoweKlimaty.pl znajdziecie gotowe projekty, które zostały przygotowane przez fachowców. Każdy dom projektowany był z najwyższą starannością, tak aby jak najlepiej wykorzystać spadek terenu i zwiększyć funkcjonalność domu. Usytuowanie budynku na działce ze skarpą może stwarzać pewne problemy, ale jest też możliwością na wprowadzenie niestandardowych rozwiązań. Projekty pracowni architektonicznej Domowe Klimaty to budynki podpiwniczone, które za pomocą układu konstrukcyjnego oraz odpowiednio ustawionej klatce schodowej są maksymalnie funkcjonalne.

dom na pochyłą działkę

Nie ma w nich garażu na poziomie parteru, ponieważ może być on zlokalizowany na terenie podpiwniczenia. Wykorzystując charakter podłoża, projektanci tworzą niepowtarzalny wygląd całego przedsięwzięcia.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *