MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

schody
Dom

Schody – konstrukcja na miarę Twoich potrzeb

Jednym z głównych elementów konstrukcyjnych budynków dwu- i wielopoziomowych są schody, które pozwalają na przemieszczanie się między piętrami. Stalmar, warszawska firma specjalizująca się w produkcji i montażu schodów, w swojej ofercie posiada wzory odpowiednie dla różnorakich wnątrz budynków, a także schody zewnętrzne. Możliwość indywidualnego dobrania projektu pozwala na wybór schodów z drewna, schodów modułowych, czy schodów kręconych. Każdy projekt wykonywany jest zgodnie z oczekiwaniami klienta oraz wszelkimi normami konstrukcyjnymi, tak aby użytkownikom zapewnić pełne bezpieczeństwo.

Gotowe schody wewnętrzne – schody drewniane

Dobrze wykonane schody drewniane nie tylko łączą w sobie piękną aranżację przestrzeni oraz funkcjonalność i wygodę. Ze względu na wykorzystany materiał, zawsze będą wpisywać się w obowiązujące trendy oraz zaskakiwać swoim wyglądem. Odpowiednio dobrane do pomieszczenia pełnią nie tylko funkcję ciągu komunikacyjnego, ale także elementu dekoracyjnego.

Jedną z popularnych opcji, które są często wybierane, to schody młynarskie, które są proste w swojej konstrukcji i zabierają mało miejsca. Dzięki temu nie zostaje zabrana dodatkowa przestrzeń użytkowa domowników.

Kolejną opcją są schody spiralne, charakteryzujące się stopniami, które rozszerzają się ku jednej ze stron. Są one wyjątkowo efektowne, a w połączeniu ze stalowymi elementami balustrady w formie zdobień, dodają wyjątkowego charakteru wnętrzu w którym się znajdują. 

Schody zewnętrzne – stalowe konstrukcje dopasowane do potrzeb

Minimalistyczna forma konstrukcji schodów oraz prostota wykonania sprawiają, że stalowe konstrukcje będą doskonałym wyborem w garażach, domach, a także jako dobudowane klatki schodowe służące ewakuacji ludzi np. z powstałych w galeriach handlowych multipleksów. 

Dzięki zastosowanemu materiałowi, schody stalowe są niezwykle wytrzymałe, a odpowiednio zaimpregnowane nie będą podatne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych w postaci opadów i mrozów, mogących prowadzić do powstania korozji. Są również wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i wytarcia. Dostępna oferta pozwala na dobór ładnych i eleganckich schodów zewnętrznych w wybranej kolorystyce, dopasowując je tak, aby tworzyły spójną całość z elewacją budynku i nie odznaczały się względem całej bryły budynku. Możliwy do wyboru delikatny, ażurowy wzór pozwoli na nadanie lekkości stalowej konstrukcji, jednocześnie zachowując jej trwałość i wytrzymałość na temperatury od -20 stopni Celsjusza do +50 stopni Celsjusza, bez konieczności dodatkowych zabezpieczeń materiału. 

Schody wewnętrzne i zewnętrzne – jak zaoszczędzić, szukając odpowiedniej konstrukcji

Nie każdy na starcie musi się znać na konstrukcji i kupnie odpowiednich schodów do budynku, który zamierzamy urządzić od podstaw. Warto jednak zaznajomić się z kilkoma ważnymi informacjami, które pomogą w wyborze odpowiednich materiałów, bez konieczności wydawania ogromnych kwot na wykonanie schodów oraz materiały do tego potrzebne.

Aby nie przepłacać podczas budowy, kluczową rolę odgrywa materiał, który w bardzo dużym stopniu wpływa na to, ile będzie nas kosztować realizowana inwestycja. Składową ostatecznego kosztu schodów jest również rodzaj stawianej konstrukcji, w tym ilość stopni. Jeżeli jest to możliwe, to warto zrobić nieco wyższe schody, rezygnując tym samym z kilku stopni, co rzutuje na mniejsze zużycie potrzebnego materiału do budowy. Na ostateczną wysokość kosztu wpływa również rodzaj balustrady – im bardziej skomplikowana i z droższych materiałów, tym całkowity koszt wykonania schodów bardziej rośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.