MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom

Czy opłaca się kupić nowe mieszkanie w Lublinie?

Czy rok 2020 jest dobrym rokiem na zakup mieszkania? Takie pytanie zadaje sobie każdy, kto rozważa nabycie przysłowiowych czterech kątów w Lublinie. Pandemia koronawirusa przyniosła sporo niewiadomych, bo sporo branż zostało w mniejszym lub większym stopniu dotkniętych kryzysem.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Lublinie?

Podstawową kwestią, która interesuje wszystkich potencjalnych nabywców, jest cena mieszkania. Lublin pod tym względem jest znacznie tańszy niż np. Warszawa, Kraków czy Wrocław. Za 1 metr kw. mieszkania w stolicy województwa lubelskiego trzeba zapłacić średnio 6 505 zł. Przeciętna wartość mieszkania w tym mieście wynosi 380 461 zł. Oczywiście ostateczna stawka jest uzależniona od różnych czynników, m.in. od metrażu, lokalizacji oraz standardu. Pomimo że w przeciągu ostatniego roku lokale mieszkalne z rynku pierwotnego zdrożały o ok. 2 proc., ceny w Lublinie są bardzo atrakcyjne. Dla porównania 1 m kw. mieszkania w Warszawie kosztuje średnio 10 874 zł, w Krakowie 9 486 zł, a we Wrocławiu 8 152 zł.

Mieszkania na wynajem poszukiwane w Lublinie

Korzystne ceny mieszkań to poważny argument przemawiający na korzyść zakupu lokum w Lublinie. Można bowiem na tym dobrze zarobić, jeśli mieszkanie potraktowane zostanie jako nieruchomość inwestycyjna przeznaczona na wynajem. Lublin jest ważnym ośrodkiem akademickim i gospodarczym w regionie, w związku z czym mieszkania na wynajem są tutaj poszukiwane.

Różnorodna oferta deweloperów

Działający na terenie Lublina deweloperzy, np. firma Orion, starają się wychodzić naprzeciw potrzebom klientom poprzez różnicowanie oferty. Realizowane są zatem inwestycje nie tylko w centrum miasta i okolicach, ale również w bardziej oddalonych dzielnicach oraz na obrzeżach Lublina. Pandemia spowodowała wzrost zainteresowania większymi mieszkaniami znajdującymi się w spokojnych miejscach, gdzie nie brakuje terenów zielonych. Podczas budowy nowoczesnych osiedli dozy nacisk kładzie się na rozwój infrastruktury usługowo-handlowej i dobry dostęp do połączeń komunikacyjnych.

https://orion.lublin.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *