Jak pielęgnować storczyki?

0
124

Chcesz, by twoje storczyki rosły jak szalone i ozdabiały parapet coraz nowymi pączkami?
Te kwiaty wymagają tylko trochę pielęgnacji, by odwdzięczyć się cudownymi kwiatami, mimo iż krążą opinie, że orchidee to kwiaty trudne w uprawie.

Czego nie lubią storczyki?

Storczyki to kwiaty, które nie lubią przeciągów, przewiewów i zaciemnionych wilgotnych miejsc.
Jeśli są odpowiednio wystawione na słońce i mają dość ciepło, nie muszą koniecznie być ustawione na parapecie, mogą stać na komodzie w sypialni, salonie, a nawet w łazience z oknem.
Storczyki nie lubią oparów kuchennych, więc umieszczanie ich w kuchni nie jest dobrym pomysłem.

Jak podlewać storczyki?

Niewłaściwe podlewanie tych kwiatów to najczęstszy błąd w ich uprawie. Częste podlewanie orchidei doprowadza do gnicia ich korzeni, gdyż kwiaty te lubią oddychać i mieć zapewniony stały dostęp powietrza.
Storczyki podlewamy tylko od czasu do czasu, lecz obficie, najlepiej wodą przegotowaną i odstaną.

To czy storczyki mają odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, są dobrze nawodnione i nasłonecznione, najprościej można poznać po wyglądzie samej rośliny, a dokładnie po liściach. Żółte, uschnięte liście świadczą o zbyt nadmiernej ekspozycji na światło.
Słabe kwitnienie i brak wzrostu objawia się zbyt dużym zaciemnieniem.

Czym nawozić storczyki?

Aby nasze orchidee jeszcze bujniej rozwijały pąki, warto je nawozić specjalnie przygotowanymi do tego typu odżywkami. Odżywki do storczyków mają odpowiednio dobrany skład, nie zawierają wapnia, który niszczy ich podłoże. Storczyki nawozimy wyłącznie w okresie wegetacji i nigdy bezpośrednio po przesadzeniu. O przenawożeniu rośliny świadczą bardzo mocno zielone liście i brak kwitnięcia.

ceramicstyle.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here