MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom

Planujesz remont? Zobacz, jak skutecznie zabezpieczyć swój dom

Czeka Cię remont i chcesz skutecznie zabezpieczyć swoje wnętrze przed pyłem, kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami? Przygotuj się do tego wyzwania razem z nami! Rzadko zdarza się taka sytuacja podczas, której możesz pozwolić sobie na remont domu lub mieszkania, które jest zupełnie puste. Zazwyczaj przygotowując się do remontu, musisz zabezpieczyć wszystkie meble, okna, a także inne elementy wyposażenia, aby nic nie uległo zniszczeniu.

Remont mieszkania – czego potrzebujesz?

Do skutecznego zabezpieczenia mieszkania przed remontem wcale nie potrzebujesz wielu rzeczy. Na pewno warto wyposażyć się w folię malarską oraz taśmę papierową. Może nawet nie spodziewasz się, ile rzeczy jesteś w stanie ochronić z użyciem wyłącznie tych dwóch materiałów.

Na podłodze należy umieścić grubą folię, która na pewno ochroni tę powierzchnię. Warto zainwestować w dobrej jakości materiał, tak, aby w czasie remontu nie został on przerwany, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia podłogi. Dodatkowo, jeżeli na podłodze mają znaleźć się ciężkie urządzenia i sprzęty, pod folię malarską warto położyć dodatkowo tekturę, by panele czy płytki nie uległy uszkodzeniu.  

W przypadku sprzętu RTV najlepiej wynieść go do pomieszczenia, które będzie jak najmniej narażone na pył i brud. Unoszące się drobinki zanieczyszczeń mogą „wejść” w zakamarki urządzeń, a w konsekwencji spowodować ich awarię.

Remont mieszkania – jak ochronić okna przed zabrudzeniem?

Jeżeli twoje okna są nowe, a Ty chcesz je ochronić przed zabrudzeniami, warto najpierw zdjąć z nich fabryczną folię ochronną. Następnie sprawdź, czy nie zostały nigdzie zabrudzone. Jeśli to koniecznie, odkurz je lub umyj. Dopiero gdy masz pewność, że okna są czyste, możesz nanieść na nie nową warstwę foli ochronnej. Dokładnie zabezpiecz zawiasy i okucia, które są najbardziej podatne na zabrudzenia oraz wnikanie małych drobinek zanieczyszczeń. Do zabezpieczenia okien także możesz bez problemu użyć folii malarskiej i taśmy papierowej.

Niezależnie od tego, czy Twój dom jest wyposażony w okna PCV, okna drewniane czy okna aluminiowe warto wiedzieć, jak bezpiecznie je wyczyścić. Pamiętaj, aby wycierać je miękką tkaniną. Zarówno szyby, jak i ramy okienne łatwo zarysować stosując szorstkie materiały lub nieodpowiednie środki czyszczące.

Jak zadbać o okna po remoncie?

Niestety nawet najlepiej zabezpieczone okna po remoncie należy dokładnie umyć i wyczyścić. Niekiedy dobrze jest również poddać je konserwacji. Chcąc o nie zadbać najlepiej skontaktować się ze specjalistami, którzy na co dzień zajmują się takimi zabiegami. Firma Bianex, która sprzedaje okna we Wrocławiu, a także prowadzi serwis okien, zrobi to najlepiej! Ich wiedza i doświadczenie zostało już docenione przez wielu klientów Wrocławia i okolic.

Remont mieszkania – zadbaj o siebie i swoich bliskich

Oprócz ochrony wnętrza oraz wszystkich jego sprzętów nie można również zapomnieć o zdrowiu swoim, oraz bliskich! Jeżeli domownicy będą spać w mieszkaniu, w którym jest przeprowadzany remont, na pewno przyda się im jakakolwiek zasłona np. kurtyna zamykana za zamek błyskawiczny. Dzięki temu ograniczysz do minimum mimowolne przedostawanie się szkodliwego pyłu do pomieszczenia, w którym śpicie.

Zabezpieczenie mieszkania lub domu przed remontem nie musi być trudne, czasochłonne i kosztowne. Wręcz przeciwnie, można zrobić to szybko, tanio i skutecznie! Pamiętaj o zabezpieczeniu podłogi, okien, sprzętu RTV, a także obrazów, włączników do światła i kontaktów. Nie zapomnij również o ochronie swoich domowników.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.